Przemek Wereszczyński

Nazywam się Przemysław Wereszczynski znany w świecie tańca jako Captain Salsa.

Uczę tańczyć od 28 lat i z Salsa Kings jestem związany od momentu jej powstania czyli od 2000 roku.

Rozpocząłem tańczyć w wieku 16 lat. Moja technika opiera się na sportowym tańcu towarzyskim, teatrze, salsie i wielu innych jakie spotkałem przez te wszystkie lata. Od 2000 roku zająłem się Salsą. Moje najważniejsze osiągnięcia medalowe: 2006 rok Vice Mistrzostwo Świata w Salsie w Turynie; 2005 rok Mistrz Polski w Salsie i Rueda de Casino; 2004 II Vice Mistrz Polski w zawodowym Tańcu Towarzyskim; 2000 Grand Prix Canada w Tańcu towarzyskim; W latach 90 tych byłem kilkukrotnym finalistą Polski w tańcu towarzyskim.

Aleksandra Goździk

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku.

Swą przygodę z tańcem rozpoczęła jako czteroletnia dziewczynka uczęszczając na ogniska baletowe. Mając 10 lat zdała egzaminy do szkoły baletowej w Gdańsku i na dobre związała się z tą sztuką. Jako uczennica szkoły brała udział w spektaklach baletowych Opery Bałtyckiej: „Jezioro Łabędzie”, „Giselle”. Po ukończeniu szkoły podpisała angaż na stanowisko koryfejki w Operze Bałtyckiej. Brała udział w całym repertuarze operowym i baletowym:” Córka źle strzeżona”, „Spartakus”, „Gajane”, Jezioro Łabędzie”, „Anna Karenina” ,”Pan Twardowski”, „Giselle”, ” Zemsta Nietoperza”, „Orfeusz w Piekle”, „Baron Cygański”, „Halka”, „Straszny Dwór” i wiele, wiele innych spektakli które można by jeszcze długo wymieniać. Równocześnie podjęła pracę pedagoga tańca klasycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku jak również pogłębiała swą wiedzę zaocznie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Wychowania Muzycznego – Sekcji Nauczycielskiej Tańca. Tytuł magistra sztuki otrzymała w 1984 roku.

Z młodzieżą w szkole pracuje od ponad 30 lat. Przygotowuje dzieci do występów szkolnych, koncertów, konkursów i egzaminów. regularnie uczestniczy w różnego rodzaju szkoleniach i seminariach pogłębiając tym samym swoja wiedzę. W 2003 roku otrzymała tytuł nauczyciela dyplomowanego.

Wielu jej wychowanków rozpoczynając przygodę z tańcem nie wyobraża sobie życia bez niego i na stałe się z nim wiąże. Zdają egzaminy do szkoły i wstępują w szeregi uczniów gdańskiej baletówki. Rozpoczynają swoją przygodę z tą bardzo trudną ale jakże piękną dziedziną sztuki. Inne dzieci traktują taniec jako przyjemność i terapię. Tańcząc uczą się i bawią co przynosi im satysfakcję i zadowolenie.

Josué La Epoca

Hello. Jestem Josué z Nowego Jorku. Mieszkam w Polsce od początku 2013 roku i wciąż mam tyle do nauczenie się o Polsce.
Jako reżyser i producent „La Epoca” i muzyk, mieszkam tu, w Europie, która zapewnia mi wiele inspiracji, i wszystkiego tego czego potrzebuję, aby kontynuować kreowanie i tworzenie. Jestem międzynarodowym nauczycielem od ponad 10 lat: New York, Los Angles, Miami, Chicago, Istanbul, Bucharest, London, Berlin, Budapest, Vilnius, Kiev…
Perhaps, you will find that my professional background as an international congress/festival instructor and performer, deejay, MC, and motivational speaker – will be inspirational to you to learn and develop – to not take „no” for answer – but instead work hard to achieve your artistic or professional goals. As an instructor of Mambo, Salsa, Merengue, Bachata-Son, Cha-Cha-Cha, Pachanga, and musicality and rhythms, and History of Salsa, I am confident that at Salsa Kings, we will share many new experiences from my classes; and that together we will develop as we interact with each other.

Lena Osińska

Wykładowca na uczelni, grafik komputerowy oraz tancerka w jednym. Niezwykle uzdolniona i pełna pozytywnej energii, którą zaraża każdego wokoło. Jej pasją życia jest Dancehall oraz zawody taneczne.

Aleksandra Kasprzyk

Swoją wielką przygodę z tańcem rozpoczęłam w wieku 7 lat. Pierwsze kroki stawiałam w jednym z najlepszych w tamtym okresie zespole tanecznym ZTW „Rebelia”. Przez lata starałam się rozwijać moją pasję ucząc się pod czujnym okiem najlepszych nauczycieli takich jak: Thierry Verger, Jean Cloude, Luciano De Natale, Andy Lemond, Ira Nadia Kodiche, Takako Matsuda, Joyss, Moosa, Andrea Heil i wielu innych. W wieku 17 lat przeniosłam się do Trójmiasta by dalej poszerzać swoje horyzonty ucząc się wszechstronnego stylu zwanym powszechnie street dance. Obecnie jestem profesjonalną tancerką oraz instruktorką. Wielokrotnie miałam zaszczyt współpracować z największymi autorytetami tańca przy tworzeniu spektakli oraz projektów tanecznych.
Swoją pasją oraz energią staram się zarażać młodsze pokolenia. Wielokrotnie miałam możliwość prowadzenia nauki tańca nowoczesnego, warsztatów oraz kursów, W zajęcia wkładam maksimum swoich możliwości oraz serca, by nowi adepci mogli w pełni poszerzać swoje umiejętności, a zaszczepiony w ich duszy taniec nigdy nie umarł.

Sara Krawczyk

Sara Krawczyk jest absolwentką krakowskiej Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej, ma na swoim koncie role w spektaklach teatralnych i widowiskach wokalno-tanecznych (m.in. „Dziewczynka z zapałkami”, „Mały Książę”) wystawianych na terenie całego kraju (m.in. Stara Pomarańczarnia w Łazienkach Królewskich, Filharmonia Częstochowska, Opolski Teatr Lalki i Aktora), jak również udział w licznych produkcjach kinowo-telewizyjnych i programach telewizyjnych (m.in. „M jak Miłość”, „Klan”, „Na dobre i na złe”, „Jaka to melodia”) , a także kampaniach reklamowych (m.in. „4fun.tv”, „RMF FM”) i projektach fotomodelingowych. Od wielu lat współpracująca z krakowskimi ośrodkami kultury (m.in. „Krakowskie Biuro Promocji Kultury”, „ Krakowski Teatr Niezależny”, „Piwnica pod Baranami”, „Teatr Variete Scandale Royal”) i z warszawskimi agencjami aktorskimi (m.in. SKENE, Stars Impresariat Filmowy). Od dzieciństwa nieustannie występująca w formacjach tanecznych (mi.in. „Satodance”), dzięki którym na przestrzeni lat spotkała się z licznymi stylami i technikami tanecznymi, jak: taniec nowoczesny, broadway dance oraz sexy dance, taniec orientalny, poznała też elementy tańca towarzyskiego, zetknęła się nawet z tańcem ludowym. Bezgranicznie rozkochana w stylach Bachata Sensuall i Salsa NY & LA style, z którymi rozpoczęła romans w krakowskiej szkole tańca „LofToDance”. Przez kilka lat prężnie działająca w muzyczno-filmowo-tanecznej organizacji „La Epoca” zajmującej się kulturą i historią latynoskiej muzyki i tańca, którą reprezentowała na międzynarodowych kongresach i festiwalach tanecznych (m.in. w Istambule, Londynie, Dublinie. Lisbonie, Frankfurcie, Berlinie, Bukareszcie, Budapeszcie, Splicie), na których jednocześnie rozwijała swoje umiejętności taneczne pod okiem topowych instruktorów salsy i bachaty (m.in. Alien Ramirez, Adolfo Indacochea & Tania Cannarsa, Eddie Torres, Franklin Diaz, Daniel & Desiree, Korke & Judith).

Maciej Duda

Życzliwy i z poczuciem humoru. Pierwsze kroki na parkiecie stawiał w tańcu towarzyskim, następnie mieszkając w Hiszpanii rozpoczął poznawanie tajników salsy i bachaty. W tańcu za najważniejsze
uznaje to by partnerka czuła się wyjątkowo.

Iza Siwowska

Iza Siwowska, swoje pierwsze kroki taneczne stawiała mając 10 lat. Od dziecka kocha tańczyć. Pełna pasji, pozytywnej energii i uśmiechu. W tańcu łączy style ale street dance to jest to w czym czuje się najlepiej. Szkoliła się na warsztatach u takich instruktorów jak: Loose Joint, Joseph Go, Brian Green, Mamson, Lyle Beniga, Marthe Vangeel, Majid.

Iza w Salsa Kings uczy podstaw hip hopu i street dance. Zdaniem Izy taniec to wspaniała przygoda, przy okazji której można poprawić swoją sprawność ruchową ,muzykalność oraz przełamać barierę wstydu.

Martyna Pęcak

Martyna Pęcak, tancerka wszechstronna. Od najmłodszych lat związana z tańcem. Rozwijała się w takich stylach jak hip-hop, taniec współczesny, taniec towarzyski, solowe formy tańców latynoamerykańskich aż po salsę kubańską, która całkowicie porwała jej serce. Zajęcia z nią to prawdziwa bomba energetyczna! Martyna jest autorką bloga bailarconpasion.com, poprzez który chce zarazić innych swoją pasją do tańca i kultury kubańskiej, jak również pokazać osobom początkującym, że taniec to wspaniała przygoda, na którą każdy powinien się odważyć. W Salsa Kings Martyna prowadzi zajęcia z Salsy kubańskiej.

Ada Stachewicz

Adriana Stachewicz jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych instruktorek Urban Kiz w Polsce oraz jedną z prekursorów tego stylu w naszym kraju.
Adriana Stachewicz pochodzi z Trójmiasta.

10 lat związana z tańcem towarzyskim w którym uzyskała Mistrzowską Klasę Sportową. Absolwentka specjalizacji „taniec” Gerlev Idraetshojskole w Dani. Po powrocie do Polski jej serce pochłonęła salsa. Tancerka spektaklu „Roots” Przemysława Wereszczyńskiego, który wystawiany był m.in. w Teatrze 6 piętro Michała Żebrowskiego w Warszawie.

Tuż po tym Adriana zaczęła rozwijać się w stylu Urban Kiz, którego w Polsce jeszcze dotychczas nie było. Mieszkała w Madrycie gdzie szkoliła się pod okiem Alibra Rojas oraz Sary Panero. Regularnie pobierała lekcje prywatne w Paryżu u takich nauczycieli jak Laurent, Ennuel, Moun i Curtis.

Ostatnie trzy lata spędziła ucząc na warsztatach oraz festiwalach w Polsce i za granicą m.in. na Warsaw Kizomba Festiwal, Kizz Me More,, Bachaturo, El Sol Festival, Feeling Kizomba Festival Madryt, Mixtura w Walencji, Diamond Kizomba Festival Budapeszt.

Zwyciężczyni konkursu Kizomba Ladies Style by Albir Rojas.

W ramach wygranej prowadziła zajęcia online w Madrycie z Albirem transmitowane na cały świat.

Właścicielka Studia Tańca oraz organizatorkach takich eventów jak „Sensual Weekend” „Urban Kiz Stars”.

Piotr Kruk

Piotr Kruk swoją taneczną drogę rozpoczął w 1993 roku tańcem towarzyskim. Styl latino pojawił się wiele lat później - Piotr pokochał go miłością od pierwszego obejrzenia... Dirty Dancing. Gorące latynoamerykańskie klimaty - muzyka, kultura, estetyka, rytmy, taniec - pochłonęły go bez reszty. Głód rozwoju skierował go na intensywne szkolenia u czołówki międzynarodowych instruktorów na festiwalach, warsztatach i lekcjach prywatnych.

Podążając odważnie za pasją taneczną, Piotr zrealizował marzenie z dzieciństwa - skutkiem czego dziś jest jednym z najbardziej doświadczonych instruktorów tańca w Polsce i za granicą. Na przestrzeni ostatnich lat prowadził zajęcia na Malcie, we Włoszech, w Hiszpanii, w Czechach, w Bułgarii, a nawet na Dominikanie uczył Wyspiarzy odmiany sensual. Obecnie regularne zajęcia prowadzi w czołowych szkołach tanecznych w Gdyni, Warszawie i Łodzi.

Piotr - jak nikt inny - potrafi doradzić, zmotywować, wzmocnić wiarę we własne możliwości, zainspirować do zmiany i rozwoju. Nie bez przyczyny przez swoich wychowanków-instruktorów nazywany jest "tatusiem". Jako wieloletni pedagog taneczny wychował liczne grono cenionych instruktorów tańca.

Piotr na bazie znajomości nie tylko techniki tańca, ale również wiedzy z zakresu psychologii, socjologii i fizjoterapii opracował autorski program rozwoju tancerza, który cieszy się ogromną popularnością. Dzięki swojemu programowi Piotr osiągnął 100%-ową skuteczność w nauczaniu ludzi tańca, a także odniósł zwycięstwo w konkursie na najlepszego instruktora podczas międzynarodowego festiwalu na Malcie.

Piotr założył i kieruje formacją taneczną Romantica Team, która pod jego okiem święci sukcesy na polskiej i międzynarodowej scenie tańca.
Każdy dzień Piotra jest po brzegi wypełniony tańcem. Prowadzi regularne kursy salsy i bachaty. Szkoli na lekcjach indywidualnych instruktorów, tancerzy oraz pasjonatów, którym zależy na intensywnym rozwoju umiejętności. Szczególnie lubi uczyć techniki tańca latino, izolacji, rozumienia oraz interpretacji muzyki, technik partnerowania, akrobatyki, stylingu męskiego i damskiego.

Piotr jest znany ze swojego charyzmatycznego stylu tańca. Unikatowa mieszanka męskości i zmysłowości stanowi oryginalny, wyróżniający Piotra styl, lubiany i ceniony przez kursantów i tancerzy.

Każdego dnia widać, że praca Piotra jest jego prawdziwą pasją, którą kocha całym sobą.

Monika Wereszczyńska